پرینت سه بعدی فلزی Inconel شرکت Markforged

Markforged اینکونل 625 پرینت سه بعدی فلزی با سیستم Metal X را رونمایی کرد

شرکت Markforged متریال Inconel 625 را برای پرینت سه بعدی فلزی با سیستم Metal X را رونمایی کرد. حالا چالش‌های ساخت افزودنی فلزات کم‌رنگ‌تر می‌شوند.

Markforged متریال فلزی جدید خود برای سیستم Metal X، یعنی اینکونل 625 را رونمایی کرد. این متریال که برای پرینت سه بعدی فلزی آسان طراحی شده است، مقاومت خوردگی و دمایی بالایی را از خود نشان داده و برای کاربرد در محیط‎های خشن، مانند فرآیندهای شیمیایی، صنایع دریایی و فضایی ایده‌آل است.

طبق اظهارات مارک‌فورجد، متریال پرینت سه بعدی فلزی راهی ایمن و مقرون به‌صرفه را به کاربران برای پرینت قطعات از جنس اینکونل که ماده‌ای چالش‌برانگیز برای کار است، ارائه می‌دهد.

جان رایلی، نایب رئیس دپارتمان محصولات در مارک‌فورجد توضیح داد:

اینکونل عموماً متریالی سخت و گران برای کار است. قبل از ما، بسیاری از افراد مجبور به صبر کردن جهت یافتن تامین‌کننده‌ی قراردادی بودند و باید سرمایه‌ی زیادی را برای ساخت قالب یا خرید یک سامانه‌ی مبتنی بر بستر پودر که نیازمند تجهیزات و امکانات بسیار زیاد و تکنیسین‌های فوق ماهر بود، در نظر می‌گرفتند. حالا، تولید با اینکونل سریع، ایمن و مقرون به‌صرفه شده است.

نقش Nieka Systems

این فلز مخصوص پرینت سه بعدی هم‌اکنون توسط Nieka Systems که تولیدکننده‌ی تجهیزات آماده‌سازی نمونه(سمپل) برای صنایع معدن‌کاوی و سیمان است، در حال استفاده می‌باشد. یک تیم در شرکت Nieka از اینکونل 625 با قابلیت پرینت سه بعدی شدن در تجهیزات خودکار خود که نمونه‌های سنگ معدن سیمان را به لوح‌های شیشه‌ای تبدیل می‌کند، بهره می‌برد. این کمپانی مخصوصاً از این متریال برای تولید گیره‌های بوته چینی(crucible) که نمونه‌ها را در جای خود هنگام جهش سریع ماشین بین دماهای بالا و پایین نگه می‌دارد، استفاده می‌کند.

با داشتن سیستم Markforged Metal X و Inconel 625، نایکا بهبودهای قابل توجهی را در جریان کاری خود مشاهده کرده است، شامل تولید با قیمتی برابر یک دهم در قیاس با سفارش قطعات پرینت سه بعدی شده از تامین‌کنندگان خارجی و زمان‌های تحویل بسیار کوتاه‌تر و سریع‌تر(تنها چند روز در قیاس با چهار هفته).

Louis Croisetiere موسس Nieka Systems و دارنده‌ی درجه‌ی آکادمیک PhD گفت:

سرمایه‌گذاری در سیستم Markforged Metal X برای پرینت با اینکونل یک تصمیمِ بدون شک و تردید بود.  تنها برای نیازهای تولیدی، میزان کاهش زمان، تلاش و هزینه؛ باورنکردنی بود. پرداخت فلزی بی‌نظیر است و بارگزاری قطعه و آماده‌سازی برای پرینت به آسانی صورت می‌گیرد و اگر 5 یا 10 قطعه را در روز اول هفته پرینت کنیم، قادر خواهیم بود تا آنها را چند روز بعد استفاده کنیم.

گسترش پورتفوی فلزی

اینکونل 625 مارک‌فورجد آخرین عضو پورتفولیوی متریال‌های فلزی برای پلتفرم Metal X است. سایز فلزاتی که این کمپانی ارائه می‌دهد شامل 17-4 PH Stainless Steel, H13 Tool Steel, A2 Tool Steel  و D2 Tool Steel است.

سمت راست: پرینت سه بعدی فلزی DMLS // سمت چپ: پرینت سه بعدی فلزی با Markforged
سمت راست: پرینت سه بعدی فلزی DMLS // سمت چپ: پرینت سه بعدی فلزی با Markforged

متریال Inconel 625 Markforged برای سفارش آماده است و قلمروی کاربردهای مناسب برای پرینتر سه بعدی Metal X را گسترش می‌دهد. همانطور که ذکر شد، خواص ضد خوردگی، این ماده را برای محیط‌های خشن و مورد تقاضا مانند بخش‌های هوافضایی، دریایی و فرآیندهای شیمیایی ایده‌آل ساخته است.

با دارا بودن توانایی پرینت قطعات از جنس اینکونل در محل کار، تولیدکنندگان می‌توانند از زمان‌های بازگشت سریع‌تر و هزینه‌های پایین‌تر بهره ببرند. این متریال چالش‌برانگیز را می‌توان به صورت ساختارها و قطعات پیچیده‌ای پرینت کرد که کاربردهای کاملاً جدیدی را برای حوزه‌ی فلزات به همراه می‌آورد.

درباره‌ی ا. مختاری

همچنین ببینید

پرینتر سه بعدی پزشکی fluicell Biopixlar

معرفی پرینتر سه بعدی زیستی Biopixlar: یک بیوپرینتر با دقت بالا

پرینتر سه بعدی زیستی (زیست چاپگر سه بعدی) Biopixlar یک بیوپرینتر از شرکت Fluicell است که دقت و کیفیت بالا را در ساخت مدل‌های بافتی زیستی ارائه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *