پرینتر سه بعدی FFF تمام رنگی و سریع OVE و Memjet

پرینتر سه بعدی FFF تمام رنگی و سریع توسط OVE و Memjet معرفی شد

دو شرکت OVE و Memjet با همکاری یکدیگر پرینتر سه بعدی FFF تمام رنگی و سریع را برای کاربرد رومیزی و آسان با قیمتی رقابتی وارد بازار خواهند کرد.

استارتاپ لهستانی فعال در زمینه‌ی پرینت سه بعدی؛ OVE و Memjet؛ ارائه دهنده‌ی تکنولوژی inkjet دیجیتال با همکاری یکدیگر یک پرینتر سه بعدی تمام رنگی و سریع از نوع FFF یا FDM توسعه دادند.

Tomasz Płuciennik مدیرعامل OVE گفت:

OVE یک ابزار ایده‌آل برای پرینت سه بعدی سریع انواع پروتوتایپ‌های رنگی است.

با صرف هزینه‌ای کمتر از 10 هزار یورو، سامانه‌ی ما می‌تواند گستره‌ی بزرگی از کاربردها در صنعت، آموزش، معماری، پزشکی، بازاریابی، هنر، سرگرمی و ساخت حجم پایین را پوشش دهد.

پرینت سه بعدی تمام رنگی و سریع

شرکت OVE که در سال 2015 تاسیس شده، شروع به توسعه‌ی سیستم پرینت سه بعدی تمام رنگی رومیزی با سرعت بالا به همراه یک تیم از دپارتمان مکاترونیک از دانشگاه فنی ورشو نمود. سپس شرکت Memjet به OVE پیوست تا با هم‌افزایی نیروهایش با OVE این پرینتر سه بعدی نوآورانه را به سرانجام برساند. به عنوان یک نتیجه، پرینتر سه بعدی OVE با یک کلگی پرینت Memjet تجهیز شده تا به هر لایه از متریال ترموپلاستیک جوهر اضافه کند.

گفته شده این فرآیند رنگ‌آمیزی به سرعت در طول یک گذر(pass) از کلگی پرینت انجام شود. بدین ترتیب، این پرینتر سه بعدی بستر چاپی 21 در 30 سانتی‌متر دارد و تا ارتفاع 30 سانتی‌متر در محور Z قابلیت پرینت دارد. همچنین OVE یک کیت OEM ساخته که به ماژول پرینت رنگی Memjet امکان کار بر روی سایز سامانه‌های پرینت سه بعدی دیگر را نیز می‌دهد.

طبق گفته‌های Pluciennik:

کمبود واضحی از ابزارهای سهل الوصول سه بعدی برای به سرانجام رساندن مدل‌های سه بعدی رنگی وجود دارد.

در نتیجه، نرم‌افزار OVE برای بکارگیری آسان رنگ‌ها، بافت‌ها، اطلاعات یا یادداشت‌هایی مانند کدهای QR بر روی کل سطح یک مدل پرینت سه بعدی شده ترتیب داده شده است.

ساخت یک مدل تمام رنگی توسط پرینتر سه بعدی OVE
ساخت یک مدل تمام رنگی توسط پرینتر سه بعدی OVE

پرینت Inkjet شرکت Memjet

تکنولوژی تک-رفت(single pass) پرسرعت inkjet کمپانی Memjet به کمک کلگی پرینت Waterfall ایجاد شده است. این قطعه همچنین به عنوان سریع‌ترین راهکار inkjet برای پرینت دو بعدی نیز شناخته شده که تولید رنگی یا کیفیت عالی را ارائه می‌دهد.

پرینتر سه بعدی OVE در بزرگترین نمایشگاه ساخت افزودنی اروپا، Formnext در فرانکفورت آلمان از تاریخ 19 الی 22 نوامبر 2019(اوایل آذر) رونمایی می‌شود. این کمپانی برای محصول خود پیش-سفارش را قبول می‌کند که ارسال این محصول در دومین چارک سال 2020 صورت می‌پذیرد. قیمت پرینتر سه بعدی تمام رنگی OVO در حال حاضر حدود 10 هزار یورو تعیین شده است.

ساخت یک مدل تمام رنگی توسط پرینتر سه بعدی OVE
ساخت یک مدل تمام رنگی توسط پرینتر سه بعدی OVE

منبع: 3D Printing Industry

درباره‌ی ا. مختاری

همچنین ببینید

پرینتر سه بعدی پزشکی fluicell Biopixlar

معرفی پرینتر سه بعدی زیستی Biopixlar: یک بیوپرینتر با دقت بالا

پرینتر سه بعدی زیستی (زیست چاپگر سه بعدی) Biopixlar یک بیوپرینتر از شرکت Fluicell است که دقت و کیفیت بالا را در ساخت مدل‌های بافتی زیستی ارائه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *